_..:HRY:._

Recenze her,download her,návody do her.........

Statistika

Novinky

****

www.nejhry.wgz.cz www.nejhry.wgz.cz www.nejhry.wgz.cz

Recenze her

Need for Speed: Carbon

Need for Speed: Carbon + VIDEO

I když se Carbon snaží tvářit, jako že základem není jen kariéra, příliš pravdy na tom není. Sice se v menu můžete mrknout i do nabídky Výzvy, Rychlý závod, Bonusové karty a pár dalších, ale většina hráčů hned zamíří k položce Kariéra. Ta je opět prošpikovaná pěkně udělanými filmečky, které vám pomůžou dostat se do děje. Ten není od minulých dílů nikterak rozdílný.Přijíždíte do Palmont City a stejně jako v posledních letech máte za úkol všechny porazit a dosednout na pomyslný trůn.


Cesta za dobytím města

 Koncept je zase trošku pozměněn a zpočátku může působit svěže, ale po chvíli zjistíte, že o nic převratného nejde. Město je rozděleno na čtyři velké čtvrti, které se pak dělí do několika další bloků. V každém z nich naleznete několik odlišných závodů, které musíte vyhrát, čímž získáte danou část území. Jakmile takto obsadíte veškeré území v jedné čtvrti, boss této oblasti vás vyzve na závod ve městě a pokud uspějete, přesouváte se do hor za městem. Kaňony jsou na kraji mapy čtyři a samozřejmě nechybí i závěrečný Carbon kaňon.

 

Závod s hlavním šéfem gangu je poměrně slušnou motivací k dalšímu hraní. Odměnou je možnost vyhrát jeho auto (minimálně se vám zpřístupní základní model) a především poměrně dobrá zábava na klikatých horských silnicích. Tento duel v kaňonu je novinkou a zážitky z něj musíme označit za velmi rozporuplné. Nápad jízdy na dvě kola, v nichž nejdříve soupeře stíháte a získáváte body a poté se stav otočí a musíte svou pozici bránit, rozhodně není vůbec špatný. Problém je v tom, že na trati v horách je opravdu špatná viditelnost, čímž je zapříčiněno nešťastné mlácení autem o svodidla. Kromě tohoto šrámu na kráse jsou duely vítaným zpestřením a dobrým zakončením tvrdých závodů ve městě.

 

Kromě dobývání nového území budete chránit městské části vašeho klanu před nájezdy soupeřů. Mezi jednotlivými závody se vám tedy může objevit zpráva o napadení některé vaší oblasti. Buďto ji můžete nechat plavat nebo se zúčastnit obranného závodu, v němž musíte vyhrát, abyste daný blok neztratili. Nechybí možnost opakovat závod donekonečna bez jakéhokoliv postihu, takže nemusíte mít strach, že byste mohli ztratit velkou část svého území.

 

Auta, závody, holky – to je můj život!

Jak už to v posledních dílech série Need for Speed bývá, opět máte k dispozici volné město, po jehož ulicích se můžete mezi závody volně projíždět. Nic vám nebrání ani v tom, abyste si z mapy města vybrali daný závod a přesunuli se přímo na startovní pozici. V tomto případě však přijdete o možnost potkat při cestování po nočních ulicích policejní hlídku nebo rivala z jiného klanu, který vás může vyzvat na krátkou honičku. Nic zvláštního se tedy nekoná a oproti Most Wanted se pouze zmírnilo zaměření na útěky před policií (pro další postup žádné Bounty ani respekt nepotřebujete) a závody ve dne již nepotkáte vůbec.

 

Z nabídky závodů vypadl Drag, což někomu může vyhovovat, jinému zase ne. V každém případě z toho vyplývá, že druhů závodů je poměrně málo a tras jakbysmet. Inovace v tomto ohledu se tedy nekoná. Nejvíce zastoupené jsou na mapě okruhové závody a tzv. Sprinty, tedy jízda z místa A do místa B. Kvůli tomu, že se závody odehrávají na podobných trasách a v totožném prostředí nočního města, tak se velmi brzy stávají velmi brzy nudnou záležitostí. Nechybí ani známá jízda na checkpointy bez oponentů, tzv. Speedtrapy (v několika místech se vám změří rychlost a součet musí být pro vítězství nejvyšší) a drifty. Ty prošly poměrně zásadními změnami a kromě toho, že se nyní odehrávají i mimo okruh v kopcích za městem (velice obtížná a adrenalinová záležitost), tak se v nich změnilo o ovládání. To je nyní velmi citlivé a reaguje na sebemenší pohyb do jedné ze stran. Na tento styl jízdy je potřeba si chvíli zvykat, avšak později zvládnete drifty i za několik set tisíc bodů.

 

Zbylo místo i na novinky?

Nad jízdním modelem NFS: Carbon se snad ani nemá cenu pozastavovat. Opět se jedná o arkádu, která je ještě umocněna nerozbitností automobilu a většiny okolního prostředí. I kdybyste vaše Porsche napálili ve stotřiceti mílích čelně do zdi, odměnou vám bude pouze několik škrábanců na laku. Z prostředí můžete kromě malých značek zničit pouze určené objekty, které (stejně jako v minulém díle) působí zároveň jako překážka pro policii nebo soupeře. Divím se, že autoři nezapracovali na nějaké změně v modelu poškození, který by byl pro hru velikým osvěžením.

 

Novinek je opravdu málo, řekl bych skoro až nezdravě málo a hrací doba je také velmi krátká. Oproti Most Wanted působí Carbon spíše jako rozsáhlejší datadisk bez nějakých větších inovací, než plnohodnotná hra. Obsazování území a jejich obrana nemá žádný zásadní vliv na hratelnost a naopak ještě více umocňuje pocit, že jezdíte pořád dokolečka ty samé závody. Jedinou větší změnou je tak přítomnost několika parťáků v týmu, který se postupem hrou rozšiřuje. Tito závodníci, kteří se k vám rozhodli přidat, se dělí do tří skupin - skauti, blokaři a tahouni. První z uvedených vám na trati ukazují všemožné zkratky, ale vzhledem k rychlosti a chaotičnosti v závodech je toto vylepšení prakticky nepoužitelné. Zkratka navíc nemusí znamenat automatickou výhodu, protože nájezd do trati může být při jejím použití obtížný a lehce tak můžete ztratit. Blokaři jsou naopak velmi dobře a jednoduše použitelní.

 

Jediným příkazem váš parťák zablokuje cestu vpřed některému ze soupeřů a tím mu znemožní vás dohnat. Tahouni jsou dostupní až v pozdější fázi kariéry a dají se nejlépe využít u závodů Speedtrap. Po zmáčknutí akčního tlačítka se stačí pověsit za vašeho spoluzávodníka, což vás dosti znatelně zrychlí. Důležité je, že si při závodě musíte vždy vybrat jen jednoho parťáka a pokud vyhraje místo vás on, závod se počítá jako splněný. Stejně jako v Most Wanted, ani v Carbon nechybí krátkodobé zpomalení času, využitelné především při prorážení policejních zátarasů nebo při řešení jiných prekérních situací.

Žádné komentáře
 
Užívejte si to tu a určitě se vraťte. Đíky...